A papierosy nadal za okno


Sejm znowelizował w czwartek ustawę o ochronie zdrowia. Wprowadza ona całkowity zakaz palenia w środkach transportu publicznego (m.in. taksówkach, samochodach służbowych, przystankach komunikacji miejskiej).

Ofiary wypadków drogowych w Polsce ciągle nie otrzymują dostatecznego wsparcia psychologicznego, medycznego i prawnego, a ponad połowa z nich nie wraca już do normalnego życia sprzed wypadku - oceniają eksperci zajmujący się kwestiami bezpieczeństwa na polskich drogach. Model CLS, chociaż powstał w roku 2004, jest już ikoną współczesnej motoryzacji. Motocykliści mają dziwne pomysły. Jeden z nich, 25-latek, wraz z 15-letnim pasażerem postanowił dzisiaj pojeździć po krakowskim rynku, gdzie obowiązuje bezwzględny zakaz ruchu.Pięciu Polaków, zajmujących się włamaniami do samochodów, zostało aresztowanych w nocy z poniedziałku na wtorek w dzielnicy Wiednia Brigittenau - poinformowały władze policyjne austriackiej stolicy. Z okazji najbardziej "miłosnego miesiąca roku", mobile.eu (www.mobile.eu) zapytało Polaków, o to jakie auto najbardziej kojarzy się im z Walentynkami. W początku lat dziewięćdziesiątych, gdy na drogach pojawił się następca opla manty, słowo calibra stało się synonimem sportowych osiągów i niezwykłej urody.

Już trzy lata temu rosyjskie media podawały, że wkrótce podziwiać będzie można prawdziwy cud wschodniej myśli technicznej - supersamochód o nazwie Marussia.

Bez Messiego i tak wygrywają: w Moskwie trenowani przez Diego Maradonę Argentyńczycy pokonali Rosję 3:2. Zwycięstwo odnieśli także grupowi rywale Polaków w walce o Mundial w RPA - Czesi. Mocny, dwulitrowy silnik turbo, kłowa skrzynia biegów, obniżone zawieszenie, klatka bezpieczeństwa, odcięcie prądu i wbudowany system gaśniczy.

Mitsubishi ogłosiło dzisiaj statystyki produkcji oraz sprzedaży za styczeń 2010 roku. "Szukam młodej dziewicy, z wielkim sercem. Szybkiej, zadbanej i doświadczonej." Brzmi śmiesznie? Ba, nawet głupio. 99-letni Brytyjczyk George Geeson przejechał w ciągu 85 lat niemal 1 mln mil i nigdy nie spowodował wypadku ani nie dostał mandatu.Chociaż salon samochodowy w Lipsku nie może się równać z imprezami, które odbywają się w Paryżu czy Genewie, to każdego roku cieszy się coraz większą popularnością. Szef Formuły 1 Bernie Ecclestone zapowiedział we wtorek wyciągnięcie bardzo poważnych konsekwencji w stosunku do teamu Renault i Brazylijczyka Nelsona Piqueta, jeżeli potwierdzą się informacje, że francuski zespół nakazał swojemu kierowcy rozbić swój bolid podczas ubiegłorocznego wyścigu o Grand Prix Singapuru. We wrześniu 2009 roku produkcja samochodów osobowych wyniosła 75 011 sztuk, co oznacza wzrost o 81,5 proc. mdm i spadek o 4,9 proc. rdr

Produkcja aut w górę


W styczniu 2010 r. produkcja samochodów osobowych wyniosła 72 tys. 625 sztuk, co oznacza wzrost o 4,9 proc. w ujęciu miesięcznym i wzrost o 14,8 proc. rok do roku - podał w piątek Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

Banknoty fruwały na drodze


Kierowca na drodze w niemieckiej Hesji zauważył podczas jazdy fruwające banknoty. Część przyczepiała mu się do szyby samochodu. Zatrzymał się i uzbierał... 20 tysięcy euro.

Jak zatrzymać toyotę?


Czy to się nigdy nie skończy - najpewniej takie westchnienie unoszą się obecnie w siedzibie Toyoty.

Makabryczne wypadki na drogach


Po gorączce sobotniej nocy śmiertelne dreszcze w niedzielę. O poranku na polskich drogach doszło do dwóch makabrycznych wypadków z udziałem młodych ludzi.

Nowa alfa po 10 latach


Już jutro salon w Genewie zostanie otwarty dla publiczności. Dzisiaj hale Palexpo odwiedzają dziennikarze, wśród nich wysłannik INTERIA.PL.