agencja pracy

Agencja pracy Wałcz zadzwoń 578 503 403

Prasóweczki

Pracowniki z Ukrainy zajmują ważne miejsce spośród wszystkich gości, które planują podejmować funkcję w Polsce. Z dowolnym rokiem ich zawartość w Polsce rośnie, proporcjonalnie do żądania. Wcześniej Ukraińców częściej brano w rolnictwie, jednak z latami wzrasta ich kwota we jakichkolwiek obszarach rynkowych, poprzez ostatnie dużo dużo pracodawców zderzają się z pewnym pytaniem – jak dobrze zatrudnić Ukraińca w Polsce?

Agencja pracy Pełczyce zadzwoń 578 503 403

zamów kuriera Expres poczta

Podstawy do utrzymania obcokrajowca
Ukrainiec, żeby przebywać i działać w Polsce, pragnie korzystać albo ważne pozwolenie na pobyt, albo ważną wizę. Istnieje 23 rodzaje wiz, tylko 3 z nich nie dają podstawy dla wykonywania czynności (pod numerami: 01, 20, 21).

Jeżeli obcokrajowiec nie ma wizy, to to on prawdopodobnie ją założyć na podstawie rodzaju wizy №05 (na podstawie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) albo №06 (na podstawie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

Dzięki prawu od 2018 roku zatrudniać obywateli Ukrainy można według uproszczonej procedurze (na podstawie poinformowania o zamiarze powierzenia wykonywania czynności cudzoziemcowi) na 180 dni w układzie jednego roku. Uproszczenie liczy na tym, że pan nie powinien dawać do oświadczenia dokumenty, które potwierdzają brak możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych (test rynku pracy).

W oświadczeniu obowiązkowo uznają być zaznaczone paszportowe dane pracownika, stanowisko pracy, stanowisko, zarobki.

Dokumenty dla otwarcia wizy przez gościa
W relacje od tego, czy wykorzystał cudzoziemiec 180 dni pracy, czyli nie pracodawca może zarobić dla przyszłego pracownika dwa następujące dokumenty:

Jeżeli gość nie odpracował w Polsce 180 dni w ciągu roku – oświadczenie
Można rozliczyć w powiatowym Urzędzie Pracy czy poprzez Internet (www.praca.gov.pl). Otrzymany wynik będzie zapisany w układzie tygodnia. Oprócz oświadczenia niezbędnymi dokumentami są:

oświadczenie o niekaralności pracodawcy;
potwierdzenie przelewu opłaty 30 zł;
dokument tożsamości osoby wykonującej kampania gospodarczą bądź umowę spółki;
kopię wszystkich wypełnionych stron ważnego dokumentu podróży cudzoziemca – paszporta.
Jeżeli cudzoziemiec odpracował w Polsce 180 dni w ciągu roku – pozwolenie na pozycję typu A
Efekt trzeba złożyć w Urzędzie Wojewódzkim dla wyrobienia rocznej wizy. Wyrobienia tego listu trwa dłużej – minimalnie kilka miesięcy.

Otrzymał oświadczenie, co dużo?
Po otrzymaniu oświadczenia lub zezwolenia w urzędzie pracodawca ma przekazać jego do pracownika, żeby ten mógł zacząć wizę na podstawie złożonych dokumentów do konsulatu. Agencja pracy Pełczyce zadzwoń 578 503 403

Kiedy pracownik otworzył wizę i dojechałem na znaczenie wykonywania czynności – przed rozpoczęciem pracy trzeba podpisać umowę z cudzoziemcem (zlecenia lub umowa o pracy). Powiatowy Urząd Rzeczy uważa żyć powiadomiony o rozpoczęciu praktyce w dniu jej podjęcia. Agencja pracy Pełczyce zadzwoń 578 503 403

Kiedy w przypadku polskich pracowników, pracodawca powinien zgłosić obcokrajowca do ZUS w układzie jednego tygodnia. Też o nie zapomnieć odprowadzać składki i podatek dochodowy. Pracownik ma podejmować dodatkowe działalności – założyć konto w banku, zameldować, wyrobić sobie PESEL. Agencja pracy Pełczyce zadzwoń 578 503 403

zobacz również Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments