Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak właściwie je przygotować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki

Akwarium dla bojownika – jak prawidłowo je przygotować? Bojowniki, ze względu na domowe piękne ubarwienie, dosyć często wyszukiwane są do hodowli w własnych zbiornikach. Tak jak inne zwierzęta, które bierzemy na prostych pupili, tak i rybki potrzebują specyficznych warunków do życia właściwej wytrzymałości i zdrowia.

Niezwykle znaczącym jest, aby zapewnić im jako najodpowiedniejsze warunki do wzrostu – dzięki obecnemu będziemy potrafili bawić się widokiem pięknych rybek. Co potrzebne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom optymalne warunki do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to medium bardzo niekorzystne – chcą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i opadają w spokój bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego osobnika przeznaczyć co kilka 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia zwiększa się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba klientów jest wspanialsza, akwarium powinno posiadać co kilka 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, zatem w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w granicach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak aby możliwe było trwałe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki też są stworzeniami, chodzącymi do większości ryb labiryntowych, natomiast wtedy oznacza, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z treści. Możemy stwierdzić, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik musi być doskonale zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Ma to ponad inną zaletę – chroni ryby przed za wielkim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w określonej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o dać na chwila roślin, które będą dawały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy pozostałe elementy podłoża, jak skały w mocniejszym kolorze. Da nam toż skuteczne warunki do kontroli tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie winno być za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przykład z glonów). Należy także wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla utrzymania jej prawidłowej formy.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments