Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesie wielu z nas zima jest często okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zapraszają do pracy fizycznej. Nie mówiąc już nawet o stałym spacerze na gorącym powietrzu… Co więcej, w terminie zimowym często przywiązujemy mniejszą wagę nie ale do dbania o formę fizyczną, ale także do poziomu naszej skóry. Na wesele wiosna jest świetnym momentem na to, aby powrócić do budowy i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich formach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w terminie zimowym, że tworzyć różny przebieg. Wiele zależy tutaj również od typie problemów skórnych, kiedy i wszystkiej kondycji organizmu i innych predyspozycji osoby korzystającej z usług gabinetu kosmetycznego. W takich okolicznościach warto jeszcze ujawniać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można wziąć z kilku innych zabiegów, bo ich działanie mogłoby spowodować do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która umożliwi na odbudowanie kondycji skóry po czasie zimowym? Najlepszym lekarstwem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Kiedy już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czy toż cały gatunek i ewentualnie wolno je przeprowadzić w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych zabiegów jest właściwie ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Trudno byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w czasie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale też bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeżeli chociaż nie jest nowych przeciwwskazań do danych kuracji, wynikających np. z swego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo dobrych metod. Do najprostszych sposobów w tym stanie zdaje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz brak parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego działania poleca się różnego rodzaju kwasy, które, w relacje od typu i stopnia zaawansowania problemów skórnych, mogą stanowić słabsze albo wyższe stężenie. Peeling chemiczny osiągnie nie jedynie na rozwiązanie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje również właściwości pielęgnacyjne i kieruje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń używa się szpatułki emitującej ultradźwięki. Ważna ją wykonać chociażby w sukcesie cery naczyniowej i przyjemnej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się dobrze jako środek przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie jedynie oczyszcza obszar poddawany kuracji, ale i poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technologia sprawdza się również w dietach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, kiedy natomiast w terapiach, jakich projektem jest pełna poprawa stanu cery. Zabiegi tego rodzaju kupią na obniżenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z obszaru medycyny estetycznej, która liczy na wielkim wprowadzeniu w rolę wybranego preparatu ze elementami odżywczymi lub leczniczymi. Samą z jej głównych korzyści jest wówczas możliwość dostosowania procedury zabiegowej do samego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa sprawdza się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z grupy ciała, szczególnie narażonych na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych w terminie zimowym, są dłonie. To tylko na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli więc borykamy się z faktem wysuszonej i zniszczonej role w ziemiach dłoni, jedynym lekarstwem będzie brak parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są używane w sezonie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego działu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o