{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki

Historia kredytowa to bardzo ważna sprawa, która w nagłych przypadkach może nam w znacznym stopniu ułatwić życie. Jak budować dobrą historię kredytową? O jakich sprawach należy pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, na czym polega historia kredytowa. Pod tym terminem kryje się nasza przeszłość związana z zaciąganiem pożyczek oraz zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie pisze naszą historię kredytową w BIK, a po pewnym czasie staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych pożyczek. Jeżeli zamierzamy składać w przyszłości wniosek o kredyt, musimy zatroszczyć się o to, by nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak dbać o taką historię?

Dobra historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka spłaconych już pożyczek lub garść informacji na temat zakupów ratalnych spłaconych w wyznaczonym terminie. W sytuacji osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na pozyskanie kredytu w banku znacznie się zwiększa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich sytuacji głównym problemem jest brak informacji, dzięki którym bank mógłby dokonać oceny wiarygodności potencjalnego klienta. W najgorszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już dawniej kredyty, jednak z różnych względów nie spłacały w określonym terminie.

Takie osoby są dla banków niezbyt wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na pozyskanie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments